Jaki model biustonosza wybrać?

Jaki model biustonosza wybrać?

Wiele kobiet nosi bieliznę, która jest na nie źle dobrana. Zamiast skorzystać z porady specjalistów, same starają się wybrać odpowiedni rozmiar, a także i rodzaj biustonosza, co często wiąże się z nieodpowiednio podjętą decyzją. Skutkami mogą być m.in. zbyt ciasny obwód pod piersiami, za mała lub odstająca miseczka. Stanik ma służyć każdej kobiecie i utrzymywać na swoim miejscu piersi, co nie oznacza, że ma być niewygodny. Nie może sprawiać, że właścicielki będą czuły się przez to mało komfortowo. Co więc zrobić, aby kupić odpowiedni stanik? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w naszym artykule!

Modele staników - jak wybrać odpowiedni?

Oczywiście najważniejszą rzeczą jest wskazanie odpowiedniego rozmiaru stanika. Pobranie odpowiednich wymiarów i dostosowanie wielkości miseczki oraz długości gumki są niezwykle istotne. Dopiero po wskazaniu dopasowanej wielkości można przystąpić do szukania modelu biustonosza. Na rynku można się spotkać z kilkoma typami. Warto pamiętać, że nie wszystkie będą one dobrze wyglądały na danych piersiach. Dlatego też przygotowaliśmy przegląd fasonów ze wskazaniem, dla kogo będą one najlepsze.

Biust mały:

  • Push-up – podnosi piersi i optycznie je powiększa. Budowa tego stanika wypełnia miseczki, dzięki czemu zbiera piersi. Dobrze sprawdzi się do różnego rodzaju sukienek.
  • Half-cup – uwydatni, a dodatkowo podniesie biust. Świetnie będzie wyglądał pod sukienkami.

Biust duży:

  • Pełny - zasłania on całe piersi, a jednocześnie dobrze je przytrzymuje. To idealny model do noszenia na co dzień.
  • Balkonetka – to dobry wybór dla kobiet o rozstawionych piersiach. Zbiera je oraz uwydatnia, podkreślając wszystkie kształty. Dla wielu jest najczęstszym wyborem pod koszule, t-shirty.
  • Bardotka – usztywniane miseczki, delikatne wcięcie i brak ramiączek. Ten model zaokrągli piersi i da efekt pełnego biustu. Z powodzeniem można go zakładać do hiszpanek lub gorsetów.
  • Plunge – posiada głębokie wycięcie, które pokochały tysiące kobiet na całym świecie. Uwydatnia piersi, dlatego idealnie sprawdzi się u tych pań, które posiadają i mniejszy, i większy rozmiar miseczki.

Warto jednak pamiętać, że zawsze można skorzystać z porady brafitterki zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i online, aby wybrać odpowiedni model biustonosza dla siebie. Dzięki temu będziecie miały pewność, że zakupiony fason faktycznie będzie dobry.