Jak często prać i zmieniać biustonosze?

Jak często prać i zmieniać biustonosze?

Bielizna to taka część garderoby, o której czystość należy dbać najbardziej. Wszystko z racji tego, że jest ona w bezpośrednim kontakcie z najbardziej wrażliwymi częściami naszego ciała. Dlatego też należy ją zmieniać codziennie. Jest to również niezwykle ważne z punktu widzenia higienicznego. Codziennie się pocimy, a także złuszcza się nasz naskórek. W związku z tym, aby nie doszło do rozwoju bakterii, pojawienia się wysypek czy wyprysków, warto zmieniać skarpetki czy majtki co rano. O ile zazwyczaj każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak często należy zakładać czyste akurat te części garderoby, o tyle pojawia się wątpliwość, co zrobić w przypadku biustonoszy. Jak często prać i je zmieniać? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Kiedy należy wyprać biustonosz?

Często zdarza się, że kobiety mają swój jeden czy też dwa ulubione staniki, które zakładają praktycznie bez przerwy. Jednak pozostaje pytanie, jak często je piorą? Wcześniej wspomniane czynniki takie jak pot czy złuszczanie naskórka sprawiają, że powinno się zmieniać biustonosz co kilka dni, a więc przynajmniej raz w tygodniu. Trzeba także pamiętać, że odkładając stanik do szafki czy szuflady, powinno się go położyć wewnętrzną stroną do góry, aby materiał mógł wyschnąć po całym dniu. Oczywiście można, a nawet trzeba wyprać biustonosz wcześniej, jeśli jest on przepocony czy też po prostu brudny. Jest to istotne szczególnie latem, kiedy temperatura za oknem sprawia, że leżąc czy stojąc jest nam za gorąco.

Jak często zmieniać biustonosze?

Każda kobieta powinna kierować się zasadą trzech biustonoszy. Polega ona na tym, że w momencie, kiedy jeden stanik nosimy, drugi się pierze, a kolejny „odpoczywa”. Warto więc mieć w swojej szafie więcej sztuk tej części garderoby, aby móc swobodnie ją zmieniać w zależności od potrzeb. Brafitterki zauważają, że najlepiej, gdyby kupować nowy stanik co trzy miesiące. Im więcej będzie ich w szafie, tym rzadziej będą one noszone, dzięki czemu dłużej zachowają swój wygląd i dłużej będą służyły każdej kobiecie.