Jak prać bieliznę i biustonosze?

 Jak prać bieliznę i biustonosze?

Na specjalne okazje takie, jak rocznica związku, ślubu czy też Walentynki zazwyczaj kobiety starają się kupować i zakładać coś specjalnego. Oprócz stylowej sukienki i szpilek niektóre decydują się na seksowną bieliznę w postaci koronkowych staników, stringów czy też body. Zresztą nic dziwnego, w końcu takie święta zdarzają się rzadko. Przed/po pierwszym użyciu przychodzi jednak zadać sobie niezwykle ważne pytanie: jak prać biustonosze/bieliznę, aby ich nie uszkodzić? W każdym produkcie wszyte są metki, na których widnieje instrukcja, w jaki sposób należy o nie dbać. Zazwyczaj znajduje się tam miska z zanurzoną w wodzie ręką, co jednoznacznie wskazuje na pranie ręczne. Jednak wiele kobiet odcina metki, ponieważ drażnią ich skórę lub po prostu z przyzwyczajenia. W przypadku, kiedy zapomnisz, jak należy dbać o biustonosze czy majtki, warto zapamiętać kilka podstawowych rad, które przygotowaliśmy.

Jak dbać o bieliznę?

Po pierwsze zdajemy sobie sprawę z tego, że pranie ręczne nie należy do najprzyjemniejszej rzeczy. Jednak jest zalecane przy wszystkich delikatnych, koronkowych materiałach, aby ich nie zniszczyć. Do miski należy nalać wody nie cieplejszej niż 30-40 stopni i dodać płynu lub szamponu o łagodnym działaniu. Dzięki temu nie uszkodzą się włókna, a dodatkowo nie rozciągną się ramiączka. Co warto zaznaczyć, nie wolno pocierać o siebie materiału. Można natomiast imitować ruch bębna, wirując dookoła miski bielizną.

Po drugie, jeśli już chcesz skorzystać z pralki, pamiętaj, żeby nie ustawiać temperatury wyższej niż 30 stopni. Do bębna warto wtedy wrzucić ewentualnie lekkie rzeczy. Biustonosze czy też inna bielizna powinny być włożone do specjalnych woreczków, które można kupić w wielu sklepach. Pozwolą one uniknąć ewentualnego zahaczenia koronki przez inne ubrania czy elementy bębna.

Po trzecie, nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, jednak nie należy prać bielizny w białym kolorze w detergencie do białych kolorów. Działanie płynu może doprowadzić do tego, że materiał stanie się szary, czego nikt by nie chciał. Dlatego lepiej używać środków do prania kolorów, aby zabezpieczyć włókna.