Jaki biustonosz do małego biustu?

Jaki biustonosz do małego biustu?

Mogłoby się wydawać, że kobiety o mniejszej miseczce stanika nie powinny mieć problemu z doborem odpowiedniej wielkości biustonosza. Jednak często okazuje się, że jest to równie problematyczne, jak w przypadku pań z większym rozmiarem. Czynników, które na to wpływają jest wiele m.in. fakt, że wychodzimy z założenia, że powinnyśmy nosić miseczkę A lub B. Jednak wcale nie jest to takie proste. Skoro prawidłowo wymierzony obwód wskazuje na miseczkę C lub D, to powinnyśmy się do tego stosować, aby zapewnić odpowiedni komfort piersią. Jaki wybrać biustonosz do małego biustu? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Rodzaje biustonoszy do małych piersi

Wiele kobiet ucieka się do wybierania staników z push upem, które mają powiększyć optycznie ich piersi. Jednak wcale nie trzeba korzystać z tego typu rozwiązań! Oczywiście zawsze warto mieć w swojej garderobie taki biustonosz, jednak lepiej skupić się na innych modelach, które dla wielu kobiet z większymi piersiami są po prostu niedostępne. Chodzi przede wszystkim o:

  • Braletki – sprawią, że poczujemy się niezwykle zmysłowo i seksowanie ze sprawą pięknej koronki. Co ciekawe, obecnie niezwykle modna są również braletki w formie topu, które z powodzeniem można nosić bez dodatkowej koszulki czy bluzki.
  • Balkonetki – delikatnie uniosą biust i optycznie go powiększą. Tego typu rozwiązanie doskonale utrzymuje piersi w miejscu nawet w trakcie ruchu.
  • Bandeau – nie ma ramiączek ani zapięcia. Dobrze sprawdzi się do ubrań z odkrytymi plecami czy dekoltem. Biustonosz swoim wyglądem przypomina raczej opaskę. Świetnie się prezentuje i jest chętnie zakładany przez wiele kobiet jako forma topu.

Możliwości wyboru odpowiedniego biustonosza jest wiele. Pamiętajmy, że zawsze w przypadku, kiedy mamy problem z doborem odpowiedniego rozmiaru czy rodzaju, możemy zgłosić się do specjalistów, czyli brafitterek, które nawet w trakcie spotkania online będą mogły pomóc. Lepiej zapytać i dobrać odpowiedni stanik niż odczuwać dyskomfort podczas noszenia go.