Jaki biustonosz do dużego biustu?

Jaki biustonosz do dużego biustu?

Komfort i wygoda ponad wszystko. Taka dewiza powinna przyświecać wszystkim kobietom, a szczególnie tym z dużym biustem. Mogłoby się wydawać, że panie hojnie obdarzone nie powinny mieć na co narzekać. Jednak prawda jest inna. Piersi są w większości przypadkach dużym ciężarem, przez co mogą pojawiać się bóle kręgosłupa, a nawet i karku czy głowy. W przypadku wystąpienia takich objawów warto zareagować od razu, ponieważ układ kostny jest po prostu zbyt przeciążony i wymaga pomocy. Często przyczyną może okazać się źle dobrany stanik, który ma zbyt małe miseczki lub za słabo podtrzymuje piersi. Jaki biustonosz do dużego biustu wybrać? O tym przekonasz się z naszego artykułu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze staników?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że w tego typu sytuacjach najlepiej sprawdzają się staniki typu full cup, półusztywniane, a także i miękkie za sprawą wzmocnień fiszbiny. Na te rodzaje najlepiej zwracać uwagę wchodząc do sklepu z bielizną lub zamawiając online. Dodatkowo warto pamiętać o kilku podstawowych czynnikach, za sprawą których piersi będą dobrze podtrzymywane:

  • Biustonosz powinien mieć szerokie ramiączka. Dzięki temu nie będą się one wpijały w skórę;
  • Wybieraj stanik z co najmniej trzema haftkami. Możliwość regulacji to jedna z najlepszych rzeczy dla każdej kobiety. To wygodne rozwiązanie pozwala na podtrzymanie ciężaru piersi na obwodzie biustonosza.
  • Duże piersi lubią zabudowane miseczki. Obejmą one cały biust i będą zapobiegały jego wypadaniu. Dodatkowym atutem będzie wymodelowanie i uformowanie piersi, co ma ogromne znaczenie w dłuższej perspektywie czasu.

Pomoc brafitterki w wybraniu odpowiedniego rodzaju i rozmiaru

Dobranie odpowiedniego rodzaju stanika, a także i jego rozmiaru jest nie lada wyczynem szczególnie w przypadku dużych piersi. Dlatego też warto skorzystać z porad specjalistów w postaci brafitterek, które pomogą po pierwsze określić dobrą wielkość miseczki i obwód, a po drugie wskazać wygodne modele biustonoszy. Tego typu porady można uzyskać również online, umawiając się na rozmowę wideo.