Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Nieodłącznym i podstawowym dla większości kobiet elementem bielizny jest stanik. Nie ma co się dziwić - w końcu niezależnie od posiadanego rozmiaru miseczki, każde piersi wymagają odpowiedniego podtrzymania. Brafitting staje się coraz bardziej popularny, jednak mimo to wiele z nas nosi źle dopasowane biustonosze, które są zbyt obcisłe lub zbyt luźne. Zatem jak więc dobrać odpowiedni rozmiar do naszych potrzeb? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Profesjonalnie dobierane rozmiary biustonoszy

Przede wszystkim warto skorzystać z porad profesjonalistek, które na co dzień zajmują się dobieraniem rozmiarów biustonoszy dla klientek. Zdobyte doświadczenie często pozwala na to, aby już po pierwszym spojrzeniu ocenić, jaka miseczka będzie odpowiednia. Może wydawać się to niemożliwe, jednak warto się o tym przekonać na własnej skórze w trakcie profesjonalnego doboru tych produktów w sklepie stacjonarnym lub skorzystać z porad online, które w ostatnim czasie są niezwykle popularne. Tego typu rozwiązanie to dobry pomysł również jako prezent na Dzień Mamy oraz urodziny bliskiej kobiety.

Jak samemu zmierzyć rozmiar biustonosza?

Można również spróbować samemu podjąć się tego zadania. Do jego realizacji potrzebna będzie miara krawiecka. Dobrze byłoby również, gdyby wszystkich pomiarów dokonywała druga osoba, aby były one w pełni prawdziwe.

  1. Zaczynamy od obwodu klatki piersiowej bezpośrednio pod biustem. Należy lekko ścisnąć miarę. To, o czym warto pamiętać, to fakt, żeby pomiar zarówno z przodu, jak i z tyłu odbywał się na tej samej wysokości. Oczywiście musi się on odbywać bez żadnych ubrań. Obwody staników są tworzone co 5 wartości, a więc 75, 80, 85. W przypadku, kiedy wynik wynosi 82 należy wynik zaniżyć do najbliższej liczby, czyli w tym przypadku do 80.
  2. Kolejnym krokiem jest wykonanie pomiaru w biuście. W tym przypadku najlepiej założyć stanik miękki bez żadnych wkładek. Miarę przykładamy mniej więcej na wysokości brodawek, czyli w najszerszym punkcie. Warto także pochylić się do przodu i zapisać kolejny wynik.

Po zdjęciu wszystkich obwodów czas przejść do odczytywania i ustalania wszystkich zapisanych wartości. W każdym sklepie tabela z rozmiarami powinna być taka sama. Jednak nie zawsze tak jest, dlatego warto zawsze dokładnie sprawdzać wszystkie wartości. Co więcej, jeśli po raz pierwszy chcemy zamówić biustonosz przez internet, to warto zamówić także rozmiar większy i mniejszy od zakładanego, aby wybrać ten najlepszy.